Haber

Kütahya’da Yardıma Muhtaç İnsanlara Destek

Kütahya’nın Gediz ilçesinde yaptığı çalışmalarla ihtiyaç sahiplerine destek veren, öğrenciler için burs toplayan ve her zaman yanlarında olan Mehmet Özdemir, cumartesi günleri kurulan halk pazarında pazarcıların bıraktığı ürünleri toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Müftülüğe bağlı Kur’an Kursları. .

Cumartesi günleri ikindi namazından sonra market arabasıyla yola çıkan Mehmet Özdemir, pazardaki satıcıları tek tek dolaşarak pazarcıların bıraktığı meyve ve sebzeleri topluyor. Daha sonra iş yerinin önünde topladığı ürünleri ayrıştırıp poşetleyerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve Kur’an Kursuna ulaştırıyor.

Mehmet Özdemir, 5 yıldır akşam ezanından 1 saat önce ve yarım saat sonra pazarcılardan sebze ve meyve topladığını kaydederek, “10 ailemiz ve 130 civarında Kur’an Kursu öğrencimiz var. Allah bize bu kadar toplama imkanı veriyor.” Esnafın bize bıraktığı malzemelerin büyük bir kısmı elimizden geldiğince.” Allah’a şükür esnafımız bize alıştı. Yıllardır bize destek oluyorlar. Hiçbir dünyevi beklentimiz yok” dedi.

5 yıldır ancak yatsı namazından sonra evine gidebildiğini vurgulayan Özdemir, “Yardım ettiğimiz aileler hava karardıktan sonra buraya geliyorlar. Onları kimsenin görmesini istemiyoruz. O yüzden o saate kadar bekliyoruz. O dönemde ailelerimizi evlerine gönderin ki siyah çantalarla anılmasınlar. Çok şükür onlar da memnunlar. Biz kendi yolumuzda hizmet ettiğimize inanıyoruz. Bizi gören ve yardım etmek isteyen insanlara piyasadan malzeme toplayarak yardımcı oluyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah” dedi. – KÜTAHYA

haberpazarlar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu